Postup prodloužení domény .cz

Pro provedení registrace, nebo prodloužení doménu typu .cz, nestačí pouze za její prodloužení zaplatit. Každý majitel .cz domény musí souhlasit s pravidly sdružení CZ.NIC, které eviduje a vytváří všechny české domény. V tomto návodu je popsáno jak prodloužit doménu .cz krok za krokem.

Abyste mohli bez problémů doménu prodloužit, potřebujete hlavně přístup na mail držitele domény. Ten můžete zjistit na stránkách nic.cz. Do pole „Vyhledávání v registru“ zadejte jméno domény. V zobrazených informacích najděte položku Držitel. V ní je pak obvykle možné vidět o jaký email se jedná. Pokud přístup nemáte, je možné souhlas provést zasláním dopisu s identifikací domény a kontaktu registrátorovi. V takovém případě mě kontaktujte.

Samotné prodloužení probíhá v několika krocích:

  • Měsíc před expirací je vystavena faktura, po jejím zaplacení dojde k zadání požadavku na prodloužení domény.
  • Na mail držitele přijde požadavek o souhlas s pravidly (požadavek nemusí přijít, pokud má držitel více domén .cz a už dříve s podmínkami souhlasil). Mail přijde z adresy: confirm-agreement@internet-cz.cz.
  • Je potřeba si přečíst podmínky cz.nic: http://www.nic.cz/files/nic/doc/Pravidla_registrace_CZ_DSDng_20111001.pdf
  • Pokud s podmínkami souhlasíte, stačí odpovědět na mail tak, že do Předmětu na konec dopíšete slovo SOUHLAS a mail odešlete. Není potřeba dělat v mailu žádné další změny.
  • Po provedení souhlasu se doména už sama prodlouží.

 

 

Komentování je uzavřeno.