Zálohování

Zálohování

Pomocí pravidelných záloh ochráníte svá data před selháním HW serveru. Použijete je i v případě, že dojde k jejich neúmyslnému, nebo i úmyslnému smazání. Přečtěte si jak správně zálohovat.

Příprava podkladů

Nejprve společně rozdělíme Vaše data na důležitá, která potřebujete zálohovat (například data Vašeho webu a databáze) a nedůležitá, která už potřeba zálohovat není (například cache Vaší aplikace, PHP sessions). Vhodným nastavením zálohování ušetřime prostor potřebný pro zálohy a tím snížíme Vaše náklady.

Domluvíme se na tom jak daleko do minulosti potřebujete mít dostupné zálohy a kolik by měly maximálně zabírat místa a najdeme vhodné externí úložiště vyhovující Vašim potřebám.

Instalace a konfigurace zálohovacího software

Následně nakonfiguruji zálohovacího software na Váš server, nastavím pravidelné reporty o zálohách a naučím Vás, jak v nich číst a jak si obnovit data.

Kontrola běhu zálohování

V průběhu prvních 2 měsíců po nastavení zálohování budu pravidelně kontrolovat, že se zálohy správně vytvářejí a dají se z nich obnovit data. V případě zájmu mohu tuto kontrolu provádět i dlouhodobě.

Cena

  • Příprava podkladů, instalace a konfigurace zálohování 1 serveru – 2000 Kč
  • Dlouhodobá kontrola záloh – 500 Kč/měsíc

Nezávazná objednávka

[contact-form-7 id=“525″ title=“Kontaktní formulář“]